DARMOWA DOSTAWA na terenie WARSZAWY!

5 sposobów na skrzypiące łóżko, czyli co zrobić, żeby łóżko nie skrzypiało?

5 sposobów na skrzypiące łóżko, czyli co zrobić, żeby łóżko nie skrzypiało?

Nic tak nie zakłóca snu, jak skrzypiące łóżko. Nawet jeśli nie należysz do osób, które mają problemy z zaśnięciem, skrzypienie łóżka może skutecznie zszargać Twoje nerwy i obniżyć jakość snu. Co zrobić, żeby łóżko nie skrzypiało? Prezentujemy sprawdzone sposoby na skrzypiące łóżko, dzięki którym raz na zawsze rozprawisz się z uporczywym skrzypieniem.

Dowiedz się czemu łóżko skrzypi

Mebel może skrzypieć z wielu powodów, dlatego też najpierw powinieneś znaleźć przyczynę trzeszczenia. Zwykle za skrzypienie łóżka odpowiadają stelaż, materac i rama. Na początku powinieneś dokładnie przejrzeć swoje łóżko w poszukiwaniu elementów, które przyczyniają się do wydawania tych nieszczęsnych dźwięków, a dopiero później zastanowić się co zrobić ze skrzypiącym łóżkiem.

5 Sposobów na skrzypiące łóżko:

1. Dokręć śrubki

W zdecydowanej większości przypadków winnymi są rama lub skrzypiący stelaż łóżka. Zwróć uwagę na wszystkie trwałe połączenia. Może okazać się, że łóżko skrzypi ze względu na luzy spowodowane poluzowaniem wkrętów lub śrubek. Wystarczy je dokręcić i problem z głowy. Aby zapobiec ich ponownemu odkręceniu w przyszłości, możesz zastosować podkładki, które wzmocnią siłę dokręconych śrub i utrudnią ponowne obluzowanie się elementów łączących.

2. Wykorzystaj wosk

Elementy drewnianego łóżka podczas eksploatacji naturalnie „pracują”, a ich praca może objawiać się nieprzyjemnymi dźwiękami. W skrzypiące drewniane łóżko można wetrzeć wosk pszczeli, parafinę lub świecę, które zminimalizują tarcie elementów o siebie i spowodują, że konstrukcja łóżka przestanie skrzypieć.

3. Naoliw sprężyny i elementy łączne

Jeśli problemem są skrzypiące sprężyny w łóżku z metalową ramą, problem można rozwiązać poprzez naoliwienie ich olejem roślinnym, gliceryną lub spryskaniem WD-40. Podobnie należy postąpić, jeśli skrzypienie wydobywa się z elementów łącznych w metalowej ramie. Jeśli mimo naoliwienia sprężyny nadal skrzypią lub wydają metaliczne dźwięki, może okazać się, że jedynym rozwiązaniem będzie wymiana materaca na nowy.

4. Zaizoluj materac od ramy

Dobry sposób na skrzypiące łóżko to odizolowanie materaca od ramy. Trzeszczące dźwięki mogą pojawiać się właśnie w miejscu stykania się ramy z materacem. Elementy te można od siebie oddzielić za pomocą niepotrzebnych materiałów, skarpetek, t-shirtów, albo filcu lub gąbki. Podobnie można postąpić w przypadku ramy metalowej. W takim przypadku na stelaż skrzypiącego łóżka należy nałożyć gumowe tulejki, które wyciszą dźwięki pracującego materaca.

5. Sklej ruchome elementy ramy

Jeśli mimo zastosowania się do powyższych zaleceń nie wiesz, co zrobić ze skrzypiącym łóżkiem, ostatecznym rozwiązaniem może okazać się sklejenie ruchomych części ramy, które o siebie ocierają. W tym celu powinieneś użyć kleju poliuretanowego. Należy jednak pamiętać, że taka ingerencja naraża ramę i stelaż łóżka na usterki.

Słowem podsumowania

We śnie spędzamy około 25 lat swojego życia. Warto więc zadbać o to, by łóżko było wygodne i zapewniało możliwie najwyższy komfort snu. Jeśli żadna z powyższych rad nie pozwoliła Ci pozbyć się problemu skrzypiącego łóżka, możliwe, że przyszedł czas na zakup nowego! Sprawdź naszą ofertę i wybierz idealne łóżko dla siebie.

 (85)  

Udostępnij ten artykuł: