Promocje

» Wszystkie promocje

Dom i mieszkanie w stylu hampton – czym się charakteryzuje?

Dom i mieszkanie w stylu hampton – czym się charakteryzuje?

Styl hampton (hamptons) swoją nazwę czerpie z nadmorskiej miejscowości Hampton położonej w Long Island niedaleko Nowego Jorku. Styl hampton – zwany również new hampton – cechuje spokój, przytulność oraz estetyka.

Meble w stylu hampton

Meble w stylu hampton to eleganckie i gustowne meble utrzymane w klasycznych stylu. W stylu hampton prym wiodą przede wszystkim białe meble o prostych formach, które optymalnie łączą funkcjonalizm, wygodę, swobodę oraz design nawiązujący do wakacyjnego stylu marynistycznego. Hampton’s styl ukorzenił się przede wszystkim w letnich rezydencjach, domkach oraz willach, w których odpoczywały nowojorskie elity.

Meble hamptons nawiązują także do stylu vintage i poza różnymi odcieniami bieli, wykańczane są również w szerokiej palecie inspirowanej barwami wybrzeży i nadmorskich krajobrazów. Meble w stylu hampton wykonywane są w kolorze beżu, szarościach, écru, turkusach, granatach, a także niebieskości łączonymi z akcentami miedzi, złota, srebra i mosiądzu. Meble hamptons wyposażane są również w delikatne wstawki czerwieni.

Motywami dekoracyjnymi, które można spotkać we wnętrzach w stylu hampton, są przede wszystkim pasy, motywy i ozdobniki żeglarskie – np. kotwice, stery czy żaglówki, wzory marokanskiej koniczyny oraz żaluzje ozdabiające okiennice.

Krzesło czy fotel hampton łączą surową formę z elegancko wykonanym wykończeniem zapewniającym wysoki poziom komfortu użytkownikowi.

Salon w stylu hampton

Salon hampton w bezpośredni sposób nawiązuje do eklektyzmu, który stanowi syntezę różnych stylów i kierunków artystycznych pochodzących z minionych epok. Dom i mieszkanie w stylu hampton łączą ekskluzywne lub sielskie meble typu cottage z oświetleniem wzorowanym na światłach funkcjonujących na żaglówkach lub statkach. Salonowe wnętrza w stylu hampton bogate są także w marynistyczne motywy połączone ze stylem nowojorskim oraz nowoczesnymi formami dekoracyjnymi obecnymi w sztuce współczesnej.

Sypialnia w stylu hampton

Styl hampton we wnętrzach doskonale uwypukla się w sypialniach. Styl ten zapewnia duże pole do aranżacji, dlatego też sypialnia w stylu hampton może być zarówno utrzymana w prostej, lecz estetycznej formie, jak i za pomocą dodatków aspirować do elitarystycznej i ekskluzywnej formy.

Centralnym punktem każdej sypialni w stylu hampton jest łóżko – zwykle łóżko królewskie wykończone szlachetnymi tkaninami. Świetnie pasować tu będzie łoże z pikowanym zagłówkiem, wyposażone w eleganckie poduszki i narzuty. Jego uzupełnieniem będzie kominek, wazony, białe meble w stylu hampton oraz stylizowane nowojorskie wytworne lampy stojące lub biurkowe. Sypialnia w stylu hampton może być wykończona tapetami ściennymi lub jednolitymi, lekko stłumionymi kolorami nadającymi wyrazistości pięknym meblom i minimalistycznym meblom.

 (1)  

Udostępnij ten artykuł: