Meble biurowe – wyposażenie biura, za które pokochają Cię Twoi pracownicy

Meble biurowe – wyposażenie biura, za które pokochają Cię Twoi pracownicy

Dobierając meble do biura, należy uświadomić sobie, że pracownicy będą spędzać na nich kilka godzin dziennie przez niemal cały tydzień. Poza tym, jeżeli w biurze przyjmujemy interesantów, meble biurowe staną się wizytówką firmy. Odpowiednio zaaranżowane biuro oraz zestaw mebli biurowych znacząco wpłyną na komfort, wydajność i efektywność pracowników, jednocześnie dbając o estetykę całego wnętrza.

Kupując meble biurowe, należy dopasować je do potrzeb pracowników oraz specyfiki ich pracy. Meble te powinny zapewnić pracownikom komfortowe i przyjazne środowisko pracy. Obecnie w większości biur praca wykonywana jest na siedząco przed komputerem, dlatego też najważniejszymi elementami wyposażenia biura są bezsprzecznie krzesło lub fotel biurowy oraz biurko. Nie można zapomnieć również o funkcjonalnych szafach, które pozwolą wygodnie trzymać dokumenty i wszelkie przedmioty biurowe.

Krzesło biurowe

Wygodne krzesło biurowe to podstawa komfortowej i wydajnej pracy. Wybierając ten mebel, należy zwrócić szczególną uwagę na jakość materiałów, wyprofilowanie oparcia i możliwość jego regulacji. Krzesło biurowe powinno być wykonane z przewiewnych materiałów, które zapewnią odpowiednią wentylację ciała. Warto postawić na wygodne krzesła wyposażone w regulowane podłokietniki.

Krzesła do biura powinny umożliwiać regulację pochylenia oparcia w zakresie 30 stopni do tyłu i 5 stopni do przodu. Jest to ważne ze względu na zachowanie odpowiedniej krzywizny kręgosłupa pracownika. Pochylenie oparcia znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia zakrzepicy żył – dolegliwości, która często występuje u osób prowadzących siedzący tryb życia. Ważne jest także to, by krzesło biurowe posiadało regulację wysokości. Nie ma nic gorszego niż zbyt wysokie lub zbyt niskie krzesło niedostosowane do wzrostu pracownika. Brak regulacji wysokości siedziska znacząco przyczyni się do bólów kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i ograniczy odpowiednie krążenie w dolnych partiach ciała.

Fotel biurowy

Alternatywą dla krzesła biurowego jest fotel biurowy. Mebel ten charakteryzuje się nieco masywniejszą konstrukcją. Dobry fotel do biura jest w stanie zapewnić optymalne warunki do wygodnej wielogodzinnej pracy przed komputerem lub za biurkiem. Wybierając fotel biurowy, należy zwrócić uwagę na te same aspekty, co przy wybieraniu krzesła biurowego, czyli na: możliwość regulacji wysokości, obecność podłokietników, wyprofilowanie i regulację oparcia, jakość materiałów i wentylację, a także odpowiednią twardość siedziska.

Biurko biurowe

Biurko do biura powinno być wykonane z trwałych i wytrzymałych materiałów, które zniosą intensywną, codzienną i wielogodzinną eksploatację. Konstrukcja biurka biurowego musi być dostosowana do potrzeb pracowników. Dlatego też wybierając ten mebel, należy zwrócić uwagę na powierzchnię blatu, ilość i pojemność szuflad, wysokość biurka dopasowaną do wzrostu pracowników i krzeseł lub foteli biurowych. Warto wybrać biurko z otworami na kable, które zwiększą estetykę wnętrza.

Szafy biurowe

Szafy biurowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne, zapewniać odpowiednią pojemność oraz liczbę półek, które pozwolą sprawnie przechowywać segregatory z dokumentami lub inne niezbędne wyposażenie biurowe. Jeżeli w biurze przechowywane są wrażliwe dane lub gdy przyjmowani są w nim interesanci, warto wybrać szafy biurowe zamykane na klucz.

Stoły biurowe

Stoły biurowe mogą uzupełnić biuro w dodatkową przestrzeń do realizacji niektórych pracowniczych zadań. Stoły doskonale sprawdzą się także do umieszczania na nich drukarek, faksów, ploterów, gilotyn oraz innych sprzętów biurowych. Odpowiednio duże stoły biurowe powinny znaleźć się na wyposażeniu zwłaszcza firm, które operują na wielkoformatowych dokumentach.

 (0)  

Udostępnij ten artykuł: