Promocje

» Wszystkie promocje

Mieszkanie ze skosami.

Mieszkanie ze skosami.

Mieszkanie ze skosami

Temat skosów pojawia się w rozmowach coraz częściej. W ostatnim czasie z większą intensywnością spotykamy się z adaptowanymi na cele mieszkaniowe strychami czy poddaszami. Sporo osób decyduje się na domek pod miastem lub na wsi, w który skosy wpisują się już bardziej naturalnie. Jednak w dalszym ciągu uważane są za problem, dla którego nie ma idealnego rozwiązania.

Otóż problem ten dotyczy wykorzystania przestrzeni, w której wysokość zaczyna się pomniejszać, w konsekwencji zmniejszając użyteczność powierzchni znajdującej się pod skośną konstrukcją dachu. W zależności od budynku i jego całkowitej powierzchni, skosy możemy mieć w każdym zakątku lub tylko w wybranych pomieszczeniach np. w łazience. Najbardziej popularnym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku domków jednorodzinnych lub letniskowych, to aranżacja sypialni na piętrze. Jeżeli to jeszcze możliwe, pamiętajmy o umieszczeniu schodów wejściowych w najwyższej części dachu. To tam najczęściej będziemy się poruszać, w związku z czym nie narażajmy się na zbędne frustracje od samego wejścia na górę.

Meblowanie pomieszczeń ze skosami to nie lada wyzwanie. Mamy do wyboru ograniczoną liczbę rozwiązań, z których jednym z nich jest dedykowana zabudowa. Jeżeli pomieszczenie nie jest duże, warto pamiętać że ciężkie konstrukcje optycznie jeszcze je pomniejszą. Aspekt estetyczny jest w tym wypadku niezmiernie ważny. Na ratunek przychodzą komody, które na przestrzeni ostatnich lat niezmiernie ewoluowały, czyniąc ten rodzaj mebla funkcjonalnym, wygodnym i dostępnym w wielu wariantach. Przy niewysokiej ścianie, możemy w ten sposób umieścić ładny mebel z szufladami, półkami i szafkami. Stawiając dwie lub więcej komód obok siebie, budujemy poziomą szafę, w której znajdzie się też miejsce na elementy wiszące takie jak koszule czy spódnice. Problem mogą stanowić kurtki i płaszcze, tylko czy naprawdę musimy je trzymać w sypialni na poddaszu? Kolejnym, często niedocenianym meblem jest pufa, która jeżeli wyposażona jest w pojemnik może uratować życie „pod dachem”. Obok łóżka tradycyjnie zmieszczą się szafki nocne. Zamiast regału czy słupka, warto zdecydować się na pojedyncze półki – zyskujemy w ten sposób niezwiązaną z podłożem powierzchnię do przechowywania książek lub pudełek, niewymagającą wysokiej ściany. Estetycznie dobrane krzesło lub taboret sprawdzą się jako pomocniczy wieszak. Dawniej pościel trzymano w skrzyniach, dzisiaj zmieniły się tylko skrzynie.

Na poddaszu może znajdować się również przestrzeń rozrywkowa lub gościnna. Doskonałym rozwiązaniem będzie narożnik z funkcją spania, na którym można oglądać telewizję, poczytać książkę lub grać na konsoli. Po rozłożeniu zyskujemy mniej lub bardziej komfortową przestrzeń do spania, która z pewnością na jedną lub kilka nocy w zupełności wystarczy. Wspomniane gadżety elektroniczne możemy postawić na niskiej komodzie RTV a sam telewizor powiesić na ścianie. Warto zadbać o mały stolik kawowy, szklany lub drewniany w zależności od gustu.

Okazuje się, że skosy nie muszą stanowić problemu i dostępnych jest wiele typowych mebli, które możemy w takich pomieszczeniach zastosować. Czasem w ferworze aranżacji i zakupów zapominamy, że nie ma już dedykowanych funkcji mebli i to my sami decydujemy w jaki sposób daną bryłę wykorzystamy i gdzie ją postawimy. Nie zapominajmy o dodatkach, które w pokoju ze skosami mogą zmienić funkcję uzupełniającą na funkcję dominującą np. stojąca lampa podłogowa.

Życzymy miłego meblowania :)

Komoda Bossa Nova

Łóżko Olivera

Komoda Grande

 (0)  

Udostępnij ten artykuł: