DARMOWA DOSTAWA na terenie WARSZAWY!

Promocje

» Wszystkie promocje

Nowoczesne stoły prostokątne

Nowoczesne stoły prostokątne

  Test

Urządzanie mieszkania nie jest łatwym zadaniem, ponieważ należy dbać nie tylko o estetykę wnętrza, ale przede wszystkim o jego funkcjonalność. W żadnym domu czy mieszkaniu nie może zabraknąć praktycznego mebla, jakim jest stół. To filar kącika jadalnego, gdzie możne spożywać posiłki i spędzać czas w gronie najbliższych. W każdym miejscu zamieszkania warto postarać się o urządzenie najwygodniejszego miejsca do biesiadowania. Wybierając stolik, warto stawiać na nowoczesne modele prostokątne, szczególnie na modele rozkładane, które z łatwością można będzie dopasować do większej liczby gości.

Stoły prostokątne: uniwersalne rozwiązanie do każdego pomieszczenia

Chyba nikt nie będzie miał wątpliwości co do tego, że centrum życia rodzinnego rozgrywa się właśnie przy stole. Dlatego też tak ważne jest to, by wybrać odpowiedni model, który będzie spełniał wszystkie potrzeby domowników. Stół to miejsce spotkań, ale i celebracji ważnych wydarzeń, niezależnie od tego, czy umieszczany jest w kuchni, salonie czy jadalni.

Przy stole można nie tylko spożywać posiłki. To często też miejsce na rodzinne gry czy ulubiony kącik dzieci do odrabiania lekcji w towarzystwie swoich opiekunów. Niezależnie od tego, jak wiele funkcji w danym gospodarstwie domowym będzie pełnił stół, powinien być tak dobrany, by dobrze wpisywał się w stylistykę konkretnego pomieszczenia i oczywiście spełniał wszystkie potrzeby domowników, zarówno te funkcjonalne, jak i estetyczne.

Funkcjonalne stoły w formie prostokąta

Choć w przypadku stołów podobnie jak w doborze innych mebli estetyka jest bardzo ważna, to jednak ze względu na zastosowanie pierwszym, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie takiego stołu, jest jego funkcjonalność. Taki mebel, aby dobrze służył całej rodzinie, koniecznie musi być praktyczny. Co to oznacza? Blat stołu powinien być solidny, najlepiej twardym i odpornym na zarysowania blatem. Nogi mebla powinny być stabilne, najlepiej sprawdzają się modele o grubych i solidnych podporach. Stawiając na solidne konstrukcje, można wybrać stół z litego drewna lub dębowy.

Nowoczesne stoły to meble bardzo różnorodne dostępne w różnych rozmiarach i kształtach. W większości przypadków najlepszym rozwiązaniem będą nowoczesne rozwiązania w postaci stołów prostokątnych, najlepiej rozkładanych, które można z łatwością dopasować do potrzeb rodziny. Stoły prostokątne można umieszczać w centralnej części pomieszczenia, co jest najpopularniejszym rozwiązaniem, jednak jeżeli jest potrzeba optymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni, lepszym rozwiązaniem będzie dosunięcie mebla do ściany. W przypadku małych pomieszczeń o mocno ograniczonej powierzchni można postawić na niewielkich rozmiarów prostokątny stół lub postawić na wariant z okrągłym blatem.

Jaki materiał na stół będzie najlepszy? Idealnym rozwiązaniem do salonu, kuchni czy jadalni będzie stół z litego drewna lub innego naturalnego wariantu. Naturalne drewno, jeśli zostało odpowiednio zabezpieczone, nie tylko będzie się pięknie prezentowało, ale przede wszystkim będzie trwałe oraz łatwe w utrzymaniu w czystości.

Nowoczesne stoły prostokątne

Przy wyborze stołu należy kierować się wieloma czynnikami, przy czym jednym z ważniejszych jest metraż pomieszczenia, w którym ma on stanąć. Nike bez znaczenia jest też wystrój — stół powinien dobrze komponować się z pozostałymi elementami wyposażenia.

W większych pomieszczeniach idealne rozwiązanie to stół w formie prostokątnej. Ten sam model można wykorzystywać też w niewielkich przestrzeniach — tu jednak najlepiej sprawdzi wariant z niewielkim rozkładanym blatem. Dzięki temu przy obecności większej liczby gości możliwe będzie powiększenie powierzchni stołu.

Dlaczego stoły prostokątne to dobry wybór?

Nowoczesne prostokątne stoły to rozwiązanie o wielu zaletach. Jedną z nich jest symetryczny kształt, który sprawia, że mebel można tak naprawdę stawiać w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Mogą stanowić zarówno centralny jego punkt, jak i zostać dosunięte do ściany, aby zaoszczędzić nieco miejsca (druga opcja idealnie sprawdzi się przy ograniczonym metrażu, gdy domownicy wolą postawić na stół prostokątny, a nie okrągły). Prostokątne stoły będą niezawodne w dzieleniu otwartej przestrzeni na strefy — najczęściej jest to oddzielenie kuchni od salonu. Symetryczna budowa takiego mebla sprawia, że aranżacja wydaje się bardziej uporządkowana. Dodatkowo tego typu stoły są komfortowe w użytkowaniu, nawet gdy jednocześnie korzysta z niego wiele osób.

Jak dopasować rozmiar prostokątnego stołu do pomieszczenia?

Nowoczesne stoły dostępne są w różnych wymiarach — dzięki temu z łatwością można dopasować je do indywidualnych potrzeb i powierzchni pomieszczenia. Zasada jest prosta — im mniejsze jest pomieszczenie, w którym znajdzie się stół, tym on powinien być odpowiednio mniejszy. To zapewni wygodę domownikom i optymalne wykorzystanie przestrzeni. W przypadku bujnego życia towarzyskiego warto wybrać stoły z dodatkowymi modułami. Dzięki temu na co dzień będą niewielkie, a gdy tylko zajdzie taka potrzeba szybko i wygodnie można zwiększyć ich powierzchnię.

 (0)  

Udostępnij ten artykuł: