Promocje

» Wszystkie promocje

Styl loftowy - wnętrze i meble

Styl loftowy - wnętrze i meble

Loft to duże przestrzenie, industrialny klimat, materiały nawiązujące do rewolucji przemysłowej, a przede wszystkim wnętrza przypominające hale produkcyjne. Czym charakteryzuje się styl loftowy oraz jak urządzić mieszkanie w stylu loft?

Loft jako styl w aranżacji powstał w latach 60. XX wieku, gdy w USA zaczęto wyprzedawać porzucone przestrzenie fabryczne i stopniowo zmieniać je na przestrzenie mieszkalne. Styl loftowy bardzo szybko został przechwycony przez artystów wprowadzających się do postfabrycznych przestrzeni, które zaczęły być aranżowane w duchu industrialnym.

Obecnie mieszkania w stylu loft stały się niezwykle popularne i modne, oferując mieszkańcom wysoki poziom komfortu, dużą przestrzeń życiową oraz komfortowe oraz klimatyczne oświetlenie. To właśnie z tego słynie modernistyczny styl loftowy.

Wnętrza w stylu loftowym

Mieszkanie typu loft skupia się przede wszystkim na materiałach i kolorach nawiązujących do industrializmu. W lofcie warto wykorzystać beton architektoniczny, cegły ścienne, stalowe balustrady, blachy czy szkło – wykorzystane np. jako witryna loft lub blaty stołów.

Kolory dominujące w stylu loftowym to przede wszystkim szarości, biele, czernie oraz kolory ceglane. Pewnym ożywieniem i ociepleniem wizerunku mieszkania w stylu loft wzbogacane są o drewniane wstawki czy elementy o intensywnych barwach. Aranżując pokój w stylu loft, istotne jest, by zachować spójność faktur, barw i deseni, które powinny wspólnie tworzyć spójność loftowej estetyki.

Salon w stylu loftowym

Salon w stylu loftowym to centralny punkt przestrzeni mieszkania. Powinien być on możliwie przestronny. Najczęściej salon w stylu loft wykańczany jest betonem, cegłą czy płytkami i wyposażany w meble nawiązujące do stylu industrialnego. Zazwyczaj w salonie industrialnym dominują biele lub szarości, a także surowe materiały architektoniczne. Centralnym punktem salonu zazwyczaj jest sofa lub stół oparte na stalowych stelażach.

Meble w stylu loftowym

Odpowiedni klimat wnętrza gwarantują także wspaniałe lampy loftowe utrzymane w industrialnej stylistyce rodem z XIX-wiecznej fabryki, a także minimalistyczne drewniane krzesła loftowe, kredensy czy stoliki kawowe. Meble loft łączą industrialne konstrukcje z nowoczesnym wykończeniem. W mieszkaniu w stylu loftowym z powodzeniem możemy umieścić meble utrzymane w nowoczesnej i minimalistycznej stylistyce tapicerowane tekstyliami lub skórami. Ważne jest, by wnętrza nie były przytłoczone zbyt dużą liczbą mebli.

Dodatki w stylu loftowym

Dekoracje loft to przede wszystkim obrazy ścienne, estetyczne lampki nocne, lampy podłogowe czy sufitowe, lustra z metalowymi ramami oraz piękne dywany, które stanowią nieodzowny element każdego loftowego wnętrza. Poza tym wnętrze loft może być wzbogacone metalowymi bibelotami i drobiazgami – np. wazonami, figurkami czy sławetnymi odkrytymi instalacjami technicznymi lub ich imitacjami. Świetnie sprawdzą się tu także poduszki i narzuty utrzymane w oryginalnej palecie kolorystycznej w barwach szarości, brązów, czerwieni czy bieli.

 (0)  

Udostępnij ten artykuł: