Promocje

» Wszystkie promocje

Styl marynistyczny – czym jest?

Styl marynistyczny – czym jest?

Marynistyczny styl nieodzownie kojarzony jest z wakacyjnym luzem, słońcem, plażą i nadmorskimi miejscowościami. Wiele w nim kolorów i motywów dekoracyjnych czerpanych z wody, morza oraz plaż, a elastyczne podejście do aranżacji wnętrz w stylu marynistycznym pozwala bawić się podczas dobierania mebli, dekoracji i dodatków.

Styl marynistyczny jest jednym z nielicznych stylów wnętrzarskich, który można aranżować wyłącznie dzięki odpowiedniemu zestawieniu kolorów. Wśród nich należy wymienić słynne marynarskie pasy, połączenie śnieżnej bieli, różnorodnych odcieni niebieskiego – od turkusów, przez błękit aż po mocny granat, a także wielu bardziej wyblakłych odcieni brązów, żółci oraz zieleni.

Dekoracje marynistyczne w wystroju wnętrz są również bogate w delikatne akcenty marynarskie – stery, kotwice, czapki marynarskie czy ryby. Motywy marynistyczne to także wszelkiego rodzaju zwierzęta morskie, muszle, latarnie, kompasy, skrzynie, butelki czy węzły oraz liny.

Pokój w stylu marynistycznym

Pokój marynistyczny wykonany jest jako jasne i przestronne pomieszczenie z bardzo dobrym oświetleniem. Doskonale sprawdzą się tu białe ściany oraz panele i tapety w motywy o morskiej tematyce. Ciężar stylistyczny stylu marynistycznego spada na ciekawie zdobione meble oraz dodatki. Ciekawymi dodatkami mogą być okrągłe lustra czy okna imitujące bulaje na statku. W pokoju w stylu marynistycznym nie może zabraknąć również pamiątek, oprawionych zdjęć czy różnorodnych bibelotów poukładanych na półkach, szafach czy na komodach.

Sypialnia w stylu marynistycznym

Sypialnia w stylu marynistycznym utrzymana jest zazwyczaj w oszczędnej stylistyce. Doskonale sprawdzą się tu drewniane podłogi, jasne ściany, szafki nocne o oszczędnej formie oraz duże łóżko na drewnianym lub metalowym stelażu. Doskonałymi ozdobnikami wnętrza mogą okazać się tapety i poduszki w marynistyczne wzory, bukiety kwiatów oraz pamiątki umieszczone na szafkach nocnych. Świetnie wkomponuje się tu także okrągłe lustro i eleganckie pufy.

Dekoracje marynistyczne w wystroju wnętrz

Ciężko wyobrazić sobie wystrój marynistyczny bez odpowiedniej ilości marynistycznych dekoracji. Utrzymane są one w stylu nadmorskim, łącząc miłość do morza, plażowania oraz rejsów statkiem. Dlatego też większość dekoracji utrzymanych jest w stylistyce elementów statków, takich jak koła sterowe, kotwice czy elementy wyposażenia kapitańskiej kajuty. Dekoracje w stylu marynistycznym są raczej oszczędne pod względem formy. Popularnymi dodatkami są poduszki z motywami marynistycznymi, lampy, okrągłe lustra, miniaturowe modele statków oraz obrazy prezentujące statki i nadmorskie krajobrazy.

 (0)  

Udostępnij ten artykuł: