Promocje

» Wszystkie promocje

Styl modern we wnętrzach

Styl modern we wnętrzach

Nowoczesne mieszkania zaaranżowane zgodnie ze stylem modern charakteryzuje nieco odmienne podejście do klasycznych schematów i rozwiązań. Modern style łączy styl z komfortem, łącząc na pozór niezgrane aranżacje, dekoracje i meble w jedną, spójną i harmonijną całość. Czym charakteryzują się nowoczesne wnętrza i meble modern?

Mieszkanie w stylu nowoczesnym

Mieszkanie w nowoczesnym stylu zrywa z klasycznym rozumieniem i funkcjonalnością pomieszczeń. Styl modern dopasowuje się do nowoczesnych potrzeb mieszkańców, a co za tym idzie, zapewnia im nieco inne, bardziej spersonalizowane funkcjonalności. Pomieszczenia stają się bibliotekami, domowymi biurami, niewielkimi przestrzeniami do ćwiczeń fizycznych czy centrami multimedialnej rozrywki. Projekty nowoczesnych wnętrz zakładają sprawne dzielenie salonów, sypialni i pokoi dziennych na strefy relaksu, zabawy i odpoczynku, nie zaburzając harmonii przestrzeni ani wygody domowników.

Nowoczesny wystrój domu stawia na uniwersalność i unifikację, ogniskując centrum domowego życia wokół kina domowego. Wnętrze nowoczesnego domu stawia również na płaskie ekrany w innych pomieszczeniach – sypialni, pokojach dziennych, a także kuchni i łazience.

Styl modern stawia na ciepłe kolory. Nie ma tu miejsca na klasyczne połączenia czerni i bieli. Tu brąz jest „nowym czarnym” a beż „nowym białym”. Wnętrza modernistyczne doskonale wyglądać będą w kolorystyce neutralnej – mokki, écru, czekoladowego brązu, szarości, różu. Dodając do tego meble o intrygującej, jednak oszczędnej formie możliwe jest nadanie wnętrzom niepowtarzalnego, przyjaznego i ciepłego charakteru.

Modern meble

Wnętrze nowoczesnego domu całościowo wychodzi od idei prostych kształtów i form, a także spójnego i harmonijnego układu wnętrz. Meble modern to przede wszystkim funkcjonalny minimalizm i estetyzm. Szafy, regały czy komody łączą różne odcienie drewna oraz stawiają na proste geometryczne formy. Meble stylu modernistycznego pozwalają na łatwą aranżację wnętrza. Dzięki swojej uniwersalności idealnie wpasują się do każdego salonu, sypialni czy kuchni oraz łazienki. Wnętrza nowoczesne stawiają przede wszystkim na duże łóżka o prostych, niekiedy ostro ciosanych kształtach i gładkich fakturach, eleganckie dodatki, skórzane kanapy czy lekkie fotele. Idealnie wpasują się tu meble o odcieniach szarości, brązu, czerni oraz écru.

Wnętrza modernistyczne

Wnętrza nowoczesne kierują się dewizą „mniej znaczy więcej”. Styl modern nierozerwalnie łączy się z funkcjonalnym i estetycznym minimalizmem, sprawnie żonglując materiałami, ciepłymi barwami oraz fakturami. Wszelkie zabudowy w modernistycznych wnętrzach wykonywane są na wymiar, we wnękach ukrywane są regały czy szafy bez zbędnych zdobień, a w centrum pomieszczeń umieszczane są komfortowe fotele, kanapy i krzesła, które zapraszają domowników do odprężenia się po ciężkim dniu.

Całość stylu modern ma za zadanie stworzyć użytkownikom możliwie komfortową przestrzeń skupioną wokół codziennych nawyków, stylu życia i preferencji.

 (0)  

Udostępnij ten artykuł: