Promocje

» Wszystkie promocje

Styl nowojorski w mieszkaniu i domu

Styl nowojorski w mieszkaniu i domu

Styl nowojorski kojarzy się przede wszystkim z przestrzenią, komfortem oraz eklektyzmem. Nowojorskie wnętrza sprytnie łączą przejawy wielokulturowości, szykowności, a także dużej swobody aranżacyjnej.

Wnętrza w stylu nowojorskim

Wnętrza w stylu nowojorskim charakteryzuje przede wszystkim znaczna przestronność, duża ilość światła, a także dominacja jasnych i stonowanych kolorów ścian. Niekiedy białe czy beżowe ściany uzupełniane są o bardziej wyraziste wstawki z tapet o mocnych deseniach i intensywnych barwach. Nierzadko towarzyszą im dodatki w stylu angielskim oraz cała masa sztukaterii – ozdobne lustra, bogato zdobione listwy czy meble o subtelnym designie.

Mieszkanie w stylu nowojorskim

Mieszkanie w stylu nowojorskim skupiają się na naturalnych materiałach. Podłogi zazwyczaj wykonywane są z parkietu, naturalnych desek czy paneli. Innym sposobem na zaaranżowanie podłóg są gęste wykładziny lub dywany o geometrycznym wzornictwie.

Wysoki komfort wpisany w styl nowojorski łączy się z intensywnymi odwołaniami do klasyki francuskiej i angielskiej. Z tego też względu dom w stylu nowojorskim wykonywany jest z wysokojakościowych materiałów i aranżowany jest w sposób pozwalający wysupłać elegancję, estetyzm oraz prestiż.

Meble w stylu nowojorskim

Meble w stylu nowojorskim łączy wysoki komfort oraz dostosowanie do potrzeb mieszkańców. Meble nowojorskie to przede wszystkim jasne tapicerowane kanapy, stonowane kolorystycznie komody i stoły wykonane z naturalnych materiałów, przełamujące monotonię pufy i ławy, czy krzesła lub fotele obite pastelowymi welurami. Zarówno krzesła w stylu nowojorskim, jak i fotel w stylu nowojorskim w synergii funkcjonalnego minimalizmu połączonego z elegancją i harmonią.

Komoda w stylu nowojorskim to zazwyczaj bogato zdobiony, geometryczny mebel z wieloma chromowanymi, posrebrzanymi czy pozłacanymi wstawkami utrzymany w klasycznym designie. Sofa w stylu nowojorskim zazwyczaj utrzymana jest w prostej, geometrycznej formie, która gwarantuje wysoką estetykę, swego rodzaju uniwersalność oraz łatwo dopasowuje się do bogato wyposażonego wnętrza.

Salon w stylu nowojorskim

Salon w stylu nowojorskim dzięki przemyślanemu doborowi mebli i dekoracji łączy elegancję, ponadczasowość i wysoki komfort użytkowania. Salon nowojorski może być wyposażany w naturalne drewniane meble z materiałowymi obiciami w pastelowych odcieniach, a także – coraz częściej w meble wykonane ze szkła oraz metalu, które nadają pomieszczeniu nuty klasyki.

Szlachetne tkaniny, poduchy, dywany lub wykładziny, a także eleganckie zasłony, firany czy lampki nocne nadają wnętrzu wspaniałego i szlachetnego wyglądu.

Sypialnia w stylu nowojorskim

Sypialnia w stylu nowojorskim skupia się przede wszystkim na zapewnieniu mieszkańcom możliwie największego komfortu snu i odpoczynku. Znajdziemy tu duże łoża na drewnianych, geometrycznie wykonanych stelażach. Potężne materace, eleganckie szafki nocne współgrające z pięknymi scenami świetlnymi.

Pokój w stylu nowojorskim

Styl nowojorski w pokojach dziennych nie odbiega zbytnio od tego, co możemy zaobserwować w salonach. Wygodne i eleganckie sofy, fotele i krzesła połączone z minimalistycznymi, jednak wygodnymi i funkcjonalnymi biurkami, a wszystko to współgra ze świetnie zaaranżowanymi źródła oświetlenia.

 (0)  

Udostępnij ten artykuł: