Promocje

» Wszystkie promocje

Styl retro w domu i mieszkaniu – sprawdź, co się za nim kryje

Styl retro w domu i mieszkaniu – sprawdź, co się za nim kryje

Ostatnimi czasy styl retro znów staje się niezwykle popularny. Nawiązuje on przede wszystkim do wzornictwa i designu panującego w latach 50. i 60. ubiegłego wieku, a także czerpie z aranżacji wnętrz pałacowych oraz stylu art deco. Retro styl doskonale łączy się z nowoczesnymi meblami, pozwalając aranżować niezwykle komfortowe i estetyczne wnętrza.

Meble retro

Meble retro wykończone są zwykle fornirowanym drewnem o zaokrąglonych kształtach, eleganckimi zdobieniami oraz tapicerowaniami. Z reguły meble w stylu retro są dość masywne, dlatego też mocno angażują przestrzeń mieszkania lub domu. Z tego względu styl ten rekomendowany jest do aranżowania większych przestrzeni.

Meble w stylu retro do salonu czy sypialni utrzymane są głównie w jasnych lub ciemnych barwach. Wspaniale komponują się tu prowansalskie stoliki i krzesła o toczonych nogach, proste i masywne stoły kuchenne czy surowe meble skandynawskie wykończone na biały połysk. Aranżując mieszkanie w stylu retro, nie można zapomnieć o pięknie zdobionych sekretarzykach, komodach, masywnych szafach czy finezyjnie zdobionych łóżkach.

Komoda retro

Komody w stylu retro łączą masywne, proste geometrycznie kształty z elegancką formą i ciekawymi wizualnie wykończeniami z ciemnego drewna, białych i beżowych frontów lub z surowego materiału nawiązującego do skandynawskiego wzornictwa. Komody retro z reguły posiadają proste i lekkie nóżki nadające meblowi nieco delikatności i lekkości. Ciekawym trendem w projektowaniu komód retro jest łączenie różnych materiałów z frontu mebla w barwnych aranżacjach i zestawieniach. Powszechną praktyką jest wykonywanie frontu szuflad w innych barwach, odcieniach, a także w zupełnie innych wykończeniach – np. w kratkę lub paski.

Szafa retro

Unikalny styl retro nadaje szafom absolutnie niesamowitego wyglądu. Masywne, duże i obszerne szafy w stylu retro łączą elegancką i prostą geometrycznie formę z finezyjnymi zdobieniami powszechnymi w latach 50. i 60., a także zapewniają niezwykłą funkcjonalność. Wysoka uniwersalność tego mebla oraz duża swoboda w aranżacji mieszkania w stylu retro pozwala umieścić szafy w niemal każdym wnętrzu – garderobie, salonie czy sypialni.

Stolik retro

Stoliki retro to prawdziwa eksplozja geometrycznych kształtów, łączenia prostych form i popularnych materiałów, jak drewno i metal. Nowoczesne stoliki retro stanowią absolutny popis designerski projektantów mebli i ze względu na swoją uniwersalność, doskonale wkomponują się do niemal każdego wnętrza.

Witryna retro

Witryny w stylu retro to zazwyczaj przeszklone, masywne meble idealnie nadające się do eksponowania pamiątek, bibelotów, kolekcji czy zastawy stołowej. Meble te wspaniale prezentować się będą w każdym salonie, sypialni i pokoju dziennym utrzymanym w stylu retro. Na rynku znaleźć można zarówno proste, lekkie geometrycznie witryny, jak i fantazyjnie i bogato zdobione masywne meble utrzymane w stylistyce pałacowej.

Łóżko w stylu retro

Łóżka w stylu retro tworzone są zwykle w masywnej bryle, miękkich liniach i oszczędnych formach, zachowując geometryczne kształty o monumentalistycznym charakterze. Wezgłowia łóżek retro zazwyczaj szokują rozmiarami i bogatymi zdobieniami. Wśród najpowszechniejszych zdobień wyróżnić należy: ornamenty, wcięcia listew, frezowania i pikowania nadające łóżkom pałacowego charakteru.

Salon w stylu retro

Salon w stylu retro to niezwykle przytulne i ciepłe wnętrze utrzymane w eleganckim i dostojnym stylu. Zwykle salony w stylu retro wykończone są pięknymi meblami fornirowymi o dużej funkcjonalności oraz intensywnym wpływie na stylistykę wnętrza. W salonach retro dużą uwagę przykłada się do komfortu mieszkańców. Tworzą go masywne fotele i kanapy, piękne tapicerki i dostojnie prezentujące się bogato zdobione meble.

Sypialnia w stylu retro

Sypialnia retro to przytulna, wygodna i pięknie prezentująca się przestrzeń stanowiąca odpowiedź na potrzeby, przyzwyczajenia i styl życia mieszkańców. Utrzymana w estetycznym stylu pełnym smaku, sypialnia w stylu retro kusi bogactwem zdobień połączonym ze stonowaną kolorystyką wyposażenia.

 (0)  

Udostępnij ten artykuł: